Język angielski dla młodzieży – jak zwiększać swoje kompetencje?

język angielski dla młodzieży wrocław

W XXI wieku znajomość wyłącznie języka ojczystego to za mało, aby odnaleźć się na rynku pracy lub podróżować. Dlatego też nauka języka angielskiego rozpoczyna się już w przedszkolu i trwa przez cały okres szkoły. Jednak metody nauczania w szkołach nie zawsze są skuteczne. W związku z tym rodzice, aby zadbać o przyszłość swoich dzieci, stawiają na najlepszym rozwianiem, jakim jest szkoła językowa, w której doświadczeni native speakerzy skutecznie podwyższają kompetencje językowe dzieci i młodzieży.

Nauka języka angielskiego kluczem do sukcesu zawodowego i osobistego

Znajomość przynajmniej jednego języka obcego posiada wiele zalet, które przejawiają się w wielu aspektach życia. Obecnie najbardziej popularnym wyborem jest nauka języka angielskiego, jako języka międzynarodowego, którym można posługiwać się niemal wszędzie. Oficjalnie za język urzędowy uznaje go 60 krajów i jest również pierwszym językiem Unii Europejskiej. Język angielski to także język urzędowy lub półurzędowy wielu krajów azjatyckich i afrykańskich, dlatego szacuje się, że ponad dwa miliardy ludzi na świecie posługuje się właśnie nim.

Dobra szkoła językowa pozwala młodzieży zdobyć szerokie kompetencje językowe, które bardzo przydadzą się im w życiu za dowodowym. Nauka języka angielskiego nie tylko ułatwia znaleźć lepiej płatną pracę. Pracodawcy o wiele chętniej zatrudniają osoby z dobrą znajomością języka angielskiego lub z certyfikatem potwierdzającym te umiejętności i są w stanie zaoferować wyższą płacę. Dodatkowo znajomość języka angielskiego w XXI wieku stała się tak oczywista, jak znajomości Internetu. Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, dlatego zapisuje młodzież na język angielski – kurs, który jest znacznie efektywniejsza niż nauka w szkole – już od najmłodszych lat. I jest to zrozumiałe, ponieważ nauka języka angielskiego daje wiele korzyści:

  • zawodowych – szansa na znalezienie lepiej płatnej pracy, możliwości pracy w międzynarodowych firmach lub za granicą;
  • możliwość podróżowania – nauka języka angielskiego umożliwia swobodne podróżowanie po świecie oraz na płynną komunikację z obcokrajowcami w sytuacjach na polu prywatnym;
  • swobodny dostęp do informacji – Internet powstał w języku angielskim, dlatego jego znajomość umożliwia szybki dostęp do informacji z pierwszego źródła oraz tych, które nie zostały przetłumaczone na język polski;
  • pełne obcowanie z kulturą i sztuką – nauka języka angielskiego pozwala oglądać filmy lub czytać książki w oryginale bez utraty jakości zawartych w nich komunikatów, co wynika z różnej jakości ich tłumaczeń na język polski.

Język angielski kurs Metodą Helen Doron – czy naprawdę jest skuteczny?

Bez względu czy celem młodzieży jest dobry start na rynku pracy, możliwość podróżowania po świecie czy obcowania ze sztuką koniecznie jest wybór odpowiedniej metody nauczania. Jedną z najskuteczniejszych jest metoda Helen Doron. Zawdzięcza ona swoją nazwę brytyjskiej nauczycielce, która podczas obserwacji swojej córki jak ta uczy się grać na skrzypcach, opracowała metodę nauczania języka na podstawie naśladownictwa. Polega ona na tym, że dzieci i młodzież przede wszystkim słuchają języka za pomocą różanego rodzaju zabaw, gier, filmów oraz aplikacji, a dopiero po jakimś czasie przystępują do nauk czytania i pisania. Język angielski – kurs z wykorzystaniem tej metody – prowadzony jest przez doświadczonych nauczycieli, co pozwala na zapamiętywaniu poprzez osłuchiwanie się ze słownictwem, gramatyką oraz obcym akcentem. Angielski dla dzieci we Wrocławiu prowadzony jest w małych 4-8 osobowych grupach, dzięki czemu prowadzący mogą poświęcić każdemu dziecku maksymalną uwagę oraz poznać ich słabe i mocne strony. Dodatkowo szkoła językowanauka języka angielskiego tą metodą stawia duży nacisk na motywację i wzmocnienie pozytywne u kursantów. Dodatkowo przyjemna atmosfera sprawia, że młodzież jest w pełni zmobilizowana do nauki również w domu, co jest niezwykle istotne zwłaszcza przed egzaminami do liceum czy przed maturami.

About Author


admin