Kawa w kapsułkach – wygodny sposób na kawę

Szybkie tempo życia wymusza poszukiwania najwygodniejszych rozwiązań – również w zakresie parzenia kawy. Na takim gruncie zaprojektowane zostały ekspresy kapsułkowe, czyli urządzenia, w których kawa parzona jest przy pomocy hermetycznie zamkniętych kapsułek z kawą mieloną. Czy warto wybrać tego typu ekspres? Jakie zalety mają kawy w kapsułkach?

segafredo - sklep z kawą

 

Ekspres do kawy w kapsułkach to maksimum wygody

Wiele osób poszukujących ekspresu do kawy zwraca uwagę przede wszystkim na łatwość użycia sprzętu oraz wygodę utrzymania go w czystości. Jest to niezwykle ważne, bowiem również mycie poszczególnych elementów ekspresu jest dla posiadacza tego typu urządzenia dodatkowym obowiązkiem, który zajmuje nieco czasu. Poszukiwaczom najbardziej praktycznych i wygodnych w utrzymaniu modeli poleca się wybór produktu, jakim jest ekspres do kawy w kapsułkach – niezwykle prosty w użyciu i łatwy w czyszczeniu. Przygotowanie kawy w ekspresie kapsułkowym jest banalnie proste. Użytkownik musi tylko:

– uzupełnić zbiornik wodą,

– umieścić wybraną kapsułkę w dedykowanym miejscu,

– uruchomić urządzenie,

– usunąć zużytą kapsułkę.

Ekspres tego typu jest więc niezwykle wygodną opcją dla osób, które nie chcą marnować czasu na odmierzanie odpowiedniej ilości kawy i czyszczenie wielu elementów urządzenia po każdym użyciu.

Jakie zalety ma kawa w kapsułkach?

Ekspres kapsułkowy to wygodne rozwiązanie, ale czy kawa w kapsułkach jest smaczna? Niewątpliwą zaletą produktów tego typu jest wyjątkowy aromat kawy, którą zamyka się hermetycznie tuż po zmieleniu. Dzięki temu sklep z kawą zatrzymują smak i aromat świeżo zmielonych ziaren aż do momentu umieszczenia ich w ekspresie i uruchomienia urządzenia. Poza tym każda kapsułka to idealnie odmierzona ilość kawy na konkretną ilość napoju o określonej mocy, stąd osoby, które nie znają się zbyt dobrze na parzeniu kawy mogą bez trudu cieszyć się doskonałym naparem bez żadnego wysiłku – wystarczy, że sięgną po odpowiednią kapsułkę.

Jaką kawę w kapsułkach wybrać?

Każdy sklep z kawą może zaoferować swoim klientom przynajmniej kilka rodzajów kapsułek z kawą. Produkty tego typu dostępne są w wielu wariantach do wyboru – istnieją zarówno kawy typu espresso, jak i gotowe kawy mleczne, a nawet napoje typu kakao, również zamknięte w hermetycznej kapsułce. Najważniejszy jest jednak wybór pomiędzy gatunkami kawy, czyli najczęściej Arabicą, Robustą lub mieszanką. Warto wiedzieć więc, że Arabika ma najdelikatniejszy smak, a Robusta zawiera więcej kofeiny, stąd ich odpowiednie połączenie cieszy się największą popularnością wśród smakoszy kawy.

Wybierając kapsułki z kawą, warto wziąć pod uwagę jej jakość. Jeśli produkt ma być czysty, wolny od wszelkich zanieczyszczeń, konieczny będzie wybór wariantu ekologicznego, najlepiej oznaczonego certyfikatem BIO. Taki atest otrzymują wyłącznie producenci, którzy przestrzegają rygorystycznych warunków uprawy i produkcji na każdym jej etapie. Stanowi to gwarancję, że zamknięta w kapsułce kawa jest całkowicie wolna od pestycydów czy innych chemicznych środków ochrony roślin.

Ponieważ zwykłe kapsułki kawowe bardzo często krytykowane są za ich związek z zanieczyszczeniem środowiska (produkowane są z aluminium), osobom poszukującym alternatywnego rozwiązania poleca się kapsułki kompostowalne, takie jak produkty marki Segafredo, dostępne w sklepie https://www.sklepsegafredo.pl/kawa-w-kapsulkach,c26.html. Kawy te zamknięto w neutralnym dla środowiska opakowaniu. Natomiast ich wnętrze wypełnia 100% ekologiczna kawa mielona z certyfikatem BIO.

About Author


admin